Jakie są warunki do przeprowadzenia kontroli oraz od kiedy można, biorąc pod uwagę sezon jesienno-zimowy, przeprowadzać kontrole?

Kontrolę najlepiej przeprowadzać w następujących warunkach:

  • różnica temperatur między temperaturą wewnątrz domu i temperaturą zewnętrzną nie powinna być mniejsza niż ok. 10°C,
  • stabilne warunki środowiskowe, nie powinno się przeprowadzać kontroli przy silnych opadach deszczu lub silnych opadach śniegu,
  • okna nie powinny być otwarte na czas kontroli i bezpośrednio przed kontrolą,
  • dom powinien być wystarczająco i stabilnie (bez dużych wahań temperatury w pomieszczeniach użytkowych) ogrzany.
  • Device

    Biorąc pod uwagę powyższe, kontrole budynków wykonujemy najczęściej przy stabilnych warunkach środowiskowych, przy temperaturach ujemnych lub lekkododatnich. Jeśli temperatura u Państwa w domu/mieszkaniu wynosi około 23°C (dotyczy pomieszczeń użytkowych, w innych pomieszczeniach typu sień/garaż/piwnica może być oczywiście niższa), kontrolę termowizyjną można przeprowadzić w chwili, kiedy temperatura zewnętrzna danego dnia w chwili wykonywania pomiarów nie będzie znacząco wyższa niż +10°C - +11°C (może być niższa).

    Dodatkowo, osoba zlecająca powinna zapewnić, aby dom był wystarczająco dobrze ogrzany i aby nie był na przyjazd osoby kontrolującej wietrzony (brak wietrzenia na co najmniej 2-3 godziny przed rozpoczęciem kontroli).

    Dodatkowe informacje znajdują się w normie PN-EN 13187-2001 właściwości cieplne budynków – jakościowa detekcja wad cieplnych w obudowie budynku – metoda podczerwieni, określającej m.in. generalne warunki przeprowadzania kontroli termowizyjnych.

    Macie Państwo wątpliwości czy aktualna pogoda pozwala na prawidłowe wykonanie badania termowizyjnego? Prosimy o kontakt, udzielimy tej i innych odpowiedzi na Państwa pytania.

    Kliknij TUTAJ zanim wybierzesz konkurencję. Z nami będziesz pewny, że usługi wykonamy ponadstandardowo dobrze, że korzystamy z najlepszego na rynku amerykańskiej firmy FLIR (największej i najbardziej renomowanej firmy z branży i od której termowizja się w ogóle rozpoczęła), że korzystamy wyłącznie z profesjonalnej dodatkowej aparatury i specjalistycznego oprogramowania do analizy danych (nie używamy darmowego, dołączanego do kamer termowizyjnych, programów do wklejania zdjęć i przygotowywania "raportów"), że sporządzony raport kompletnie, rzetelnie oraz w przejrzysty i czytelny sposób da Państwu odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania odnośnie strat ciepła.

    Zobacz też:
    Jak szczegółowa jest kontrola termowizyjna?
    Gdzie są największe straty ciepła?
    Jaka temperatura jest optymalna w domu?
    Co to jest komfort cieplny?
    Co to znaczy dom energooszczędny?
    Jakie są normy przenikania ciepła?
    Jakie są normy określające izolacyjność cieplną?